sk cs en de

Monitoring-serverov.sk

Prihlásenie

Registrácia

Novinky

12.10.2022
+ v rámci aktualizácie infraštruktúry máme nový IP server na overovanie výpadkov: 37.139.12.159. IP hlavného meracieho servera zostávajú 95.168.192.72, 95.168.192.195.

1.9.2021
+ dňa 9.9. medzi 00:00 a 05:00 bude v rámci serverovne presunutý meracie server. Očakávajte výpadok meranie v dĺžke cca 1,5 hodiny a nebude fungovať ani web.

11.6.2020
+ máme nový bankový účet: IBAN: CZ35 5500 0000 0016 8867 2001 | SWIFT: RZBCCZPP

14.9.2018
+ v utorok 18.9.2018 v 08:00 prebehne bezpečnostné reštart servera . Odhadovaný čas nedostupnosti je 60 minút. Počas tejto doby nebude fungovať meranie ani web.

7.8.2017
+ v stredu 9.8.2017 v 08:00 prebehne bezpečnostné reštart servera . Odhadovaný čas nedostupnosti je 60 minút. Počas tejto doby nebude fungovať meranie ani web.

25.11.2016
+ Z dôvodu kritickej chyby v linuxovom jadre prebehne bezpečnostné reštart servera v utorok 29.11.2016 v 23:55. Odhadovaný čas nedostupnosti je 30 minút. Počas tejto doby nebude fungovať meranie ani web.

22.2.2016
+ Z dôvodu kritickej chyby v linuxovom jadre prebehne bezpečnostné reštart servera v stredu 24.2.2016 v 8:00. Odhadovaný čas nedostupnosti je 20 minút. Počas tejto doby nebude fungovať meranie ani web.

30.7.2015
+ náš poskytovateľ pripojenia mal veľký výpadok konektivity. Meranie v čase od cca 15:30 do 17:00 bola nefunkčná a mohlo dochádzať k falošným hlásením výpadkov. Za komplikácie sa ospravedlňujeme.

31.3.2015
+ pridali sme SSL pre lepšie zabezpečenie českej verzie našich stránok. Bohužiaľ nie je výhodné pridať SSL aj pre Slovenskú verziu, takže prehliadača budú hlásiť neplatný certifikát a stránky nebudú fungovať na 100%. Veľmi sa ospravedlňujeme, ale použite prosím Českú verziu.

22.7.2011
+ máme nové IP adresy, z ktorých prevádzame monitoring: 95.168.192.72, 95.168.192.195, 37.9.170.232

11. aprila 2013
+ adresy v štatistikách sa radí podľa poradia určeného v prehľade adries

25. septembra 2012
+ na novo pridanej stránke Štatistiky možno zobraziť prehľad dostupnosťou pre všetky adresy za posledný rok

24. septembra 2012
+ pridali sme nový merací bod s IP 188.40.28.162

10. septembra 2012
+ v Nastavenie možno teraz zvoliť, či chcete, aby Vám prišlo okrem emailu aj SMS upozornenie o dochádzajúcim kreditu.

23. augusta 2012
+ na stránke Akt. dostupnosť je teraz v poslednom riadku uvádzaná priemerná dostupnosť zo všetkých meraní.

22.7.2011
+ máme nové IP adresy, z ktorých prevádzame monitoring: 95.168.192.196, 95.168.192.197, 184.173.83.138 a 93.99.200.6

13.6.2011
+ možnosť nastavenia nezasílaní oznámenie vo vybrané dni

6.6.2011
+ možnosť zadať GPS súradnice k meranej adrese a následné vykreslenie na mape

15.5.2011
+ možnosť platby kartou bez poplatku za spracovanie transakcie

10.5.2011
+ možnosť dobíjať kredit bez zadania fakturačných údajov

9.5.2011
+ nové spôsoby platby, rýchlejší pripisovanie kreditu, možnosť generovať zálohovú faktúru

23.4.2011
+ upravený plugin pro Firefox 4

20.3.2011
+ ku dnešnému dňu monitorujeme už 20 000 serverov! Ďakujeme za Vašu dôveru v našu službu.

18.12.2010
+ možnosť zavolania definovaného URL v prípade výpadku

Reklama

Chcete si server spravovat na dálku sami? Zkuste dedikovaný server, pokud chcete pouze zajistit místo v serverovně - server hosting je Vám k dispozici! Profesionální správa serveru - managed server od Superhosting.cz.

Uživatelské jméno

Zoznam diskusií  >  Ostatní témata k monitoringu  >  Uživatelské jméno
Uživatelské jménoTrvalý odkaz
vlazy, 9.12.2006 11:21:16e-mail
Při registraci není možné použít uživatelské jméno které obsahuje tečku. Mne by ale lépe vyhovovalo kdybych mohl použít uživatelské jméno obsahující tečku. Nebylo by možné povolit u uživatelských jmén použití tečky? Osobně nevidím žáden rozumný důvod proč by uživatelské jméno nemohlo obsahovat tečku.
:-(
Odpovedať
Odp: Uživatelské jménoTrvalý odkaz
Martin M. (martin), 9.12.2006 11:26:28e-mailwww
Dobrý den, systém je takto nastaven, že akceptuje pouze písmena a čísla. Možnost použití dalších znaků zvážíme.
Odpovedať
Odp2: Uživatelské jménoTrvalý odkaz
vlazy, 9.12.2006 12:10:12e-mail
Mne by vyhovovalo kdyby se zvážilo používání alespoň tečky. Myslím, že by snad s tím nebyl žádén problém a že není důvod proč zakazovat používání tečky v uživatelských jménech.
Odpovedať
Odp3: Uživatelské jménoTrvalý odkaz
Aleš Janda (kybl), 9.12.2006 12:18:02e-mailwww
Můžu se zeptat, z jakého důvodu píšete pořád tučně?

Používání tečky zvážíme a zřejmě povolíme, současný stav je opravdu dost restriktivní.
Odpovedať
Odp4: Uživatelské jménoTrvalý odkaz
vlazy, 9.12.2006 12:34:33e-mail
Tučně píšu jen tak. I v jiných diskusích kde je možnost tučného písma jsem většinou psal tučně. Jinak si myslím, že je jedno zda někdo píše tučně nebo ne.
;-)

V případě, že používání tečky v uživatelských jménech povolíte tak by pak bylo rovněž dobré umožnit změnu uživatelského jméná ve změnách nastavení uživatele, tak abych se kvůli tomu nemusel zbytečnš znova registrovat.
Odpovedať
Odp5: Uživatelské jménoTrvalý odkaz
Aleš Janda (kybl), 9.12.2006 12:48:24e-mailwww
Jedno to určitě není. Psát tučně je podobně neslušné jako psát velkými písmeny, jinou barvou, používat více vykřičníků nebo otazníků za sebou atd. Je to prostě buranství a já osobně takové příspěvky zpravidla ignoruju, protože se mi zdá, že ten člověk na sebe spíš chce upozornit než že by myslel vážně to, co vlastně píše.

Ale to je jedno, to je úplně mimo.

S přejmenováním se také počítá.
Odpovedať
Odp6: Uživatelské jménoTrvalý odkaz
vlazy, 9.12.2006 13:11:34e-mail
S názorem, že psaní pouze tučným písmem je neslušné nesouhlasím. Já to tučné písmo používám rovněž i částečně proto, že mám slabší zrak (používám brýle) a při v dnešní době běžném používaní miniaturní velikosti písma na mnohých stránkách se mi to tučné písmo alespoň trochu lépe čte. Předpokládám, že mne snad kvůli tomu nikdo nebude považovat za neslušného člověka.
:-( :-)
Odpovedať
Odp7: Uživatelské jménoTrvalý odkaz
Aleš Janda (kybl), 9.12.2006 13:46:34e-mailwww
Já to tučné písmo používám rovněž i částečně proto, že mám slabší zrak (používám brýle) a při v dnešní době běžném používaní miniaturní velikosti písma na mnohých stránkách se mi to tučné písmo alespoň trochu lépe čte.

Každý prohlížeč umožňuje zvětšení písma až na velikost jaká se Vám líbí - tato vlastnost nestačí?

Tady jde o to, že zvýrazňujete své příspěvky a tím si uměle vytváříte pozornost. Nevím, proč by měly být zrovna Vaše příspěvky takto zvýrazněné. Je to proti netiketě, je to prostě neslušné. Jestli takhle píšete všude, divím se, že jste kvůli tomu nenarazil už dřív.

S názorem, že psaní pouze tučným písmem je neslušné nesouhlasím. ... Předpokládám, že mne snad kvůli tomu nikdo nebude považovat za neslušného člověka.

Já tímto předsudkem trpím a řada lidí co znám také :-)

Tento OT považuji za vyřízený a nebudu se k němu dále již vracet. Pro další informace viz netiketa, obecná pravidla chování na fórech atd. Tady bychom to stejně nevyřešili a hlavně je to silně mimo téma.

Pokud však máte nějaký další dotaz nebo návrh k monitoringu, klidně se ptejte ;-)
Odpovedať
Odp8: Uživatelské jménoTrvalý odkaz
vlazy, 9.12.2006 14:23:58e-mail
Ano asi každý prohlížeč umožňuje zvětšení písma, ale né každá stránká umožňuje tuto funkci využít. Většina stránek je ale dělaná tak, že neumožňuje zvětšení písma, protože jeho velikost má asi pevně nastavenou v px s použitím stylů. Nevšimnul jsem si že na www.monitoring-serveru.cz je písmo vyjímečně možné bez problému zvětšovat a proto se za to omlouvám.

Prozatím je to první případ kdy někomu vadí moje příspěvky psané tučným písmem. Kvůli tomu jsem už dříve nenarazil asi proto, že to prozatím asi nikomu nevadilo a nepřipadalo za neslušné. Prozatím jsem nenarazil na nikoho kromě Vás kdo by takovými podle mého názoru nesmyslnými předsudky trpěl. Ono když je někde funkce umožňující použití tučného písma tak je třeba počítat s tím, že to může i někdo využít.
:-(

Asi skutečně nemá smysl dále na toto téma (tučné písmo) diskutovat, protože bychom se asi stejně nezhodli v názorech a navíc je to skutečně mimo téma těchto diskusi.
Odpovedať
Odp9: Uživatelské jménoTrvalý odkaz
Aleš Janda (kybl), 9.12.2006 16:19:13e-mailwww
Jen malá dobrá rada: zvětšit písmo při jednotkách px a pt neumí pouze Internet Explorer ve verzi pro Windows. Všechny ostatní prohlížeče to umí. Doporučuji tedy např. Operu (ta zvětšuje celou stránku, nejen písmo) nebo Firefox - tam s tím nebudete mít žádný problém.

Tato stránka nemá velikost písma definovanou v px nebo pt právě kvůli IE/Win.
Odpovedať
Odp9: Uživatelské jménoTrvalý odkaz
Radek Hrbáček (hrbi), 11.12.2006 19:59:21www
Dobrý den,
funkce umožňující použití tučného písma je zde proto, aby bylo možné zvýraznit části textu, které jsou důležité, slouží také k lepší orientaci v textu.
Doufám proto, že jsme Vám tímto pomohli zbavit se tohoto ošklivého zlozvyku a nebudete se muset stydět i v jiných fórech.

S pozdravem
Radek Hrbáček
Odpovedať

© 2006-2024 SH.cz s.r.o.

Doporučujeme: CDN77.com